Pikantní mini vafle

Domácí vafle jsou opravdu vynikající ke snídani či na svačinku. Ne každý ale preferuje sladká jídla zejména muži pak často sáhnou spíše po nějakém párku či jiné uzenině. Ale to je nuda. Zkuste je překvapit, a snad i potěšit slanou variantou vaflí.

A pozor – dnes to bude i bezlepkový recept!

mini-03


Ingredience na chlapské vafle:

- několik plátků slaniny
- 1 šálek květáku
- 1 šálek čerstvého nakrájeného špenátu
- 3 vejce
- 1 lžička kuřecího vývaru v prášku
- 1/4 šálku libovolného strouhaného sýra – čedar, ementál, parmazán, mozzarella apod.
- 1 polévková lžíce rozpuštěného másla
- 1 čajová lžička sušené cibule
- 1 čajová lžička sušeného česneku


Jak budeme postupovat:mini_iso-05


Dejte vařit vodu, ve které uvařte růžičky květáku do měkka. Mezi tím vložte slaninu na rozpálenou pánev a osmažte ji z obou stran. 

Špenát nasekejte na drobno. Pokud vám vadí stonky, odstraňte je, ale není to nutné.

Osmaženou slaninu nakrájejte na kousky. Na pánvi máte trocha sádla a výpeku ze slaniny. To se nám hodí. Nasekané listy špenátu dejte na pánev. Trochu je prohřejte, ale ne moc – špenát by neměl změnit barvu.

Jakmile je květák uvařený, sceďte jej, a ponorným mixérem rozmixujte na jemnou kaši.

Vejce rozšlehejte, vlijte do mísy na míchání a přidejte všechny ingredience – slaninu, květákovou kaši, osmažený špenát, sýry, kuřecí vývar, rozpuštěné máslo, cibuli a česnek. Vše řádně promíchejte.

Vaflovač používejte podle návodu výrobce. Někdo doporučuje potřít jej olejem před každou várkou, jiný ne. Pracujte, jak jste zvyklí se sladkou variantou vaflí.

Nalijte směs do vaflovače a nechte 2 – 3 minutky pracovat. Řiďte se vlastnostmi svého vaflovače. První vafli prostě kontrolujte, dokud nebude hotová, u ostatních čas odhadnete lépe.

Garantujeme, že potěšíte nejen děti, ale i dospělé.

Dobrou chuť.


Tip na konec:

Neomezujte se – použijte jakékoli bylinky, zelené listy, zkuste variantu s mletou červenou paprikou nebo kurkumou, využijte rukolu, polníček, řeřichu…

Místo marmelády či javorového sirupu, použijte na slané vafle třeba zbytek sýra, kečup, Cottage, trocha tvarohu s pažitkou, apod.